brof banner
 

Нецільова матеріальна допомога разового характеру згідно НКУ

Прочитано 2185 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Якщо роботодавець надає окремим працівникам нецільову матеріальну допомогу з їхніх заяв у зв'язку з особистими обставинами, що мають разовий характер, то її оподаткування регулюється п. 170.7 НКУ

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад, допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати. Вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ПКУ, з урахуванням вимог п. 164.6 ПКУ.

Водночас, якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то її оподаткування регулюється п. 170.7 ст. 170 ПКУ.

Згідно з абзацом третім п.п. 170.7.1 ПКУ цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

Відповідно до абзацу першого п.п. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2012 році – 1500 грн.). Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з п.п. 164.2.19 ПКУ і підлягає оподаткуванню у джерела виплати за ставками 15% та 17% (п. 167.1 ПКУ).


 Источник: ГНСУ

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить