brof banner
 

Для ФОП ставка ЄСВ на зарплату робітників - осіб з інвалідністю - 8,41%

Прочитано 80 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Нагадуємо, що ставка ЄСВ 8,41%, яка нараховується роботодавцем на заробітну плату працівників - осіб з інвалідністю, поширювалася тільки на юридичних осіб. Фізичні особи - підприємці вимушені були сплачувати ЄСВ за загальною ставкою 22%. При цьому законодавство не звільняє підприємців від виконання нормативу на працевлаштування осіб з інвалідністю. 

Законом України № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни в ч. 13 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". 

Змінами передбачено, що ЄСВ для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю. 

Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Отже, з наступного року фізичні особи - підприємці на заробітну плату працівників - осіб з інвалідністю будуть нараховувати ЄСВ за ставкою 8,41%.

Источник: https://buhgalter911.com/news/news-1040864.html

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить