brof banner
 

Фізособа-«єдинник» йде у декрет: що з єдиним податком?

Прочитано 190 раз
Оцените материал
(0 голосов)

Фізособа-«єдинник» І та ІІ звільняється від сплати єдиного податку на час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, а ось від ЄСВ - ні.

ДФС у Чернівецькій області роз’яснює, що відповідно до п. 295.5 ПКУплатники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Згідно із п. 1 Інструкції №532/274/136-ос/1406листок непрацездатності - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Таким чином, фізособа - підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на період її тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лише за умови підтвердження такої непрацездатності листком непрацездатності.

Источник: https://news.dtkt.ua/simple/individual-single-tax/55180

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить