brof banner
Больничные

Больничные (135)


ФСС навів 5 основних кроків для отримання роботодавцем від нього фінансування.

ФСС розповідає, що допомога по тимчасовій втраті працездатності надається Фондом соціального страхування України у разі настання страхового випадку у період роботи та повністю або частково компенсує втрачений за період хвороби заробіток. Фонд здійснює фінансування, починаючи з шостого дня непрацездатності й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця.


Держпраці наголошує, що чинним законодавством не передбачено права одночасного отримання працівницею декретних та зарплати за виконану роботу.


Хто має право на допомогу по вагітності та пологах?

Відповідно до українського законодавства, зокрема до статті 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на отримання грошової виплати по вагітності та пологах у 2019 році має кожна вагітна жінка (в тому числі неповнолітня), але розмір допомоги та порядок її отримання безпосередньо залежить від статусу одержувача. Мова йде про те — працює жінка, вчиться, є приватним підприємцем, військовослужбовцем або безробітною.


Бувають випадки, коли відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами починається в одному році, а закінчується вже у наступному. Якщо розрахунок такої допомоги здійснювався виходячи з мінімальної зарплати, то чи треба її перерахувати? Чи робити доплату ЄСВ до мінімального розміру із розрахунку нового розміру мінімальної зарплати?

Розглянемо, як слід діяти підприємцю, аби отримати допомогу з тимчасової непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах від ФСС.


Автор: Алексей Ермоленко,  UBR.ua.

От получения декретных денег будущую маму отделяют шесть шагов.


Фонд соцстраха в разъяснении от 15.11.2018 г. № б/н замечает, что за период, начиная с 01.01.2011 г. и до настоящего времени, страховой стаж исчисляется по данным персонифицированного учета сведений о застрахованных лицах Государственного реестра общеобязательного государственного социального страхования.


Як надавати відпустку до трьох років? Як її початок та закінчення відображати у звіті з ЄСВ? Чи потрібно відображатися дані щодо працівника у таблиці 6 за час відпустки? Як її можна звільнити? Як нараховувати декретні працівниці, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною?


Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (далі – управління) повідомляє, що з 01 жовтня 2018 року набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, а також повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.


ФСС повідомляє, що заяви-розрахунки, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення  та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами, страхувальникиПравобережного відділення мають можливість подавати в паперовому вигляді особисто за однією з адрес:

Страница 1 из 10