brof banner
Больничные

Больничные (111)


Відповідно до ч. 2 ст. 24 та ч. 2 ст. 26 Закону №1105 розмір допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності й пологах у розрахунку на місяць не повинні перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ.


Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника: чим більший стаж - тим більший відсоток виплати. Як правильно його визначити - розповіли фахівці ФСС у Чернігівській області


Хто має право на допомогу? Куди звернутися для призначення? Який розмір допомоги? Коротко найголовінші моменти, які потрібно знати, нагадав міністр юстиції П. Петренко.


Мінсоцполітики розглянуло питання щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах для працівників з погодинною оплатою праці.


Відповідно  до  частини  3  статті 30  Закону  України  від  23.09.1999 р.  № 1105-IV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою – підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.    


Якщо працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження.


Щодо заповнення листка непрацездатності

Понедельник, 02 Октябрь 2017 08:34

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області повідомляє, що в останній час збільшилась кількість звернень страхувальників та застрахованих осіб з приводу порушень при оформленні листків непрацездатності.


Фахівці ФСС у новому листі в черговий раз обґрунтували свою позицію щодо нарахування декретних у розмірі не менше мінімальної зарплати за місяць, а також розповіли, коли суперечки з Мінсоцполітики з цього приводу будуть вирішені


Працівниця виявила бажання оформити відпустку для догляду за дитиною своєї племінниці. Які документи слід подати, аби підтвердити, що вона здійснює фактичний догляд за дитиною? Роз'яснює Мінсоцполітики.

Страница 1 из 8