brof banner
Больничные

Больничные (128)


Як надавати відпустку до трьох років? Як її початок та закінчення відображати у звіті з ЄСВ? Чи потрібно відображатися дані щодо працівника у таблиці 6 за час відпустки? Як її можна звільнити? Як нараховувати декретні працівниці, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною?


Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (далі – управління) повідомляє, що з 01 жовтня 2018 року набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, а також повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.


ФСС повідомляє, що заяви-розрахунки, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення  та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами, страхувальникиПравобережного відділення мають можливість подавати в паперовому вигляді особисто за однією з адрес:


ФСС навів порядок обчислення страхового стажу для нарахування лікарняних.

Фонд соцстрахування нагадує, що згідно із ст. 21 Закону №1105страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.


Фонд соцстраху надав детальне роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам


Фонд соцстраху затвердив та оприлюднив кілька постанов, які змінять порядок роботи комісій (уповноваженого) з соцстрахування на підприємствах та порядок отримання фінансування від Фонду виплат з соцстрахування працівників. Проаналізуємо, що саме зміниться — докладно і на прикладах.


ФОПы имеют право на матобеспечение и социальные услуги при условии уплаты страховых взносов в ФСС (ст. 19 Закона № 1105). При этом, в случае получения предпринимателем пособия по временной нетрудоспособности Фондом, такой доход не является предпринимательским. Он считается доходом обычного физлица, который облагается НДФЛ и ВС в соответствии с пп. 164.2.20 НКУ, как прочие доходы.

Фонд соцстрахування нагадав, як відбувається розрахунок страхового стажу для нарахування лікарняних.


В зимний период значительно возрастает количество выданных листков нетрудоспособности по уходу за больными детьми. Это связано с сезонным ростом острых вирусных инфекций в холодное время года.


За оперативними даними Фонду соціального страхування України впродовж січня–лютого 2018 року профінансовано надання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами для 32 014 застрахованих жінок на суму близько 600 млн гривень.

Страница 1 из 10