brof banner
Больничные

Больничные (132)


Бувають випадки, коли відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами починається в одному році, а закінчується вже у наступному. Якщо розрахунок такої допомоги здійснювався виходячи з мінімальної зарплати, то чи треба її перерахувати? Чи робити доплату ЄСВ до мінімального розміру із розрахунку нового розміру мінімальної зарплати?

Розглянемо, як слід діяти підприємцю, аби отримати допомогу з тимчасової непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах від ФСС.


Автор: Алексей Ермоленко,  UBR.ua.

От получения декретных денег будущую маму отделяют шесть шагов.


Фонд соцстраха в разъяснении от 15.11.2018 г. № б/н замечает, что за период, начиная с 01.01.2011 г. и до настоящего времени, страховой стаж исчисляется по данным персонифицированного учета сведений о застрахованных лицах Государственного реестра общеобязательного государственного социального страхования.


Як надавати відпустку до трьох років? Як її початок та закінчення відображати у звіті з ЄСВ? Чи потрібно відображатися дані щодо працівника у таблиці 6 за час відпустки? Як її можна звільнити? Як нараховувати декретні працівниці, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною?


Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (далі – управління) повідомляє, що з 01 жовтня 2018 року набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, а також повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.


ФСС повідомляє, що заяви-розрахунки, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення  та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами, страхувальникиПравобережного відділення мають можливість подавати в паперовому вигляді особисто за однією з адрес:


ФСС навів порядок обчислення страхового стажу для нарахування лікарняних.

Фонд соцстрахування нагадує, що згідно із ст. 21 Закону №1105страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.


Фонд соцстраху надав детальне роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам


Фонд соцстраху затвердив та оприлюднив кілька постанов, які змінять порядок роботи комісій (уповноваженого) з соцстрахування на підприємствах та порядок отримання фінансування від Фонду виплат з соцстрахування працівників. Проаналізуємо, що саме зміниться — докладно і на прикладах.

Страница 1 из 10