Больничные

Больничные (98)


ФСС з ТВП розглянув питання щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами фізичним особам - підприємцям.


Фонд з ТВП зберігає позицію щодо розрахунку суми допомоги по вагітності та пологах, наведену в попередніх роз’ясненнях. Про жодні доплати до мінімального розміру зарплати наразі не йдеться


10 березня Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту – призначення допомоги при народжені дитини


Узагальнені консультації фахівців Міністерства соціальної політики України, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Державної служби України з питань праці та інших органів з питань призначення та виплати матеріального забезпечення за кошти ФСС з ТВП, що оприлюднені в газеті «Праця і зарплата» у 2016 році.


Сотрудница уходит в отпуск по беременности и родам с 03.01.2017 г. Страховой стаж за 12 месяцев перед наступлением страхового случая – более 6 месяцев, фактическая среднедневная заработная плата в расчетном периоде (январь – декабрь 2016 года) – 96,73 грн, поэтому пособие рассчитывается исходя из минимальной среднедневной зарплаты в 2017 году – 105,12 грн (3200 грн / 30,44) и составляет 13245,12 грн (105,12 x 126 дн.).


Вінницьке обласне відділення ФСС з ТВП роз'яснило, що обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням здійснюється відповідно до Порядку №1266.


Срок окончания договора приходится на время нахождения работницы в отпуске по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста. Можно ли ее увольнять и, если да, то как правильно оформить?


ДФС в Івано-Франківській області зазначила, що особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до Закону №1105 за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування України.


ФСС з ТВП нагадує, що середня заробітна плата для розрахунку допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами і допомоги з тимчасової непрацездатності, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється на підставі відомостей, що включаються до звіту з ЄСВ (додаток 4). Сюди входять:


ДФС у листі від 19.08.2016 р. №18024/6/99-99-13-02-03-15 нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу платника не включаються, зокрема кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника, у т.ч., але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів його роботодавця, за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування (пп. 165.1.19 ПКУ).

Страница 1 из 7