brof banner
Больничные

Больничные (126)


ФСС повідомляє, що заяви-розрахунки, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення  та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами, страхувальникиПравобережного відділення мають можливість подавати в паперовому вигляді особисто за однією з адрес:


ФСС навів порядок обчислення страхового стажу для нарахування лікарняних.

Фонд соцстрахування нагадує, що згідно із ст. 21 Закону №1105страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.


Фонд соцстраху надав детальне роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам


Фонд соцстраху затвердив та оприлюднив кілька постанов, які змінять порядок роботи комісій (уповноваженого) з соцстрахування на підприємствах та порядок отримання фінансування від Фонду виплат з соцстрахування працівників. Проаналізуємо, що саме зміниться — докладно і на прикладах.


ФОПы имеют право на матобеспечение и социальные услуги при условии уплаты страховых взносов в ФСС (ст. 19 Закона № 1105). При этом, в случае получения предпринимателем пособия по временной нетрудоспособности Фондом, такой доход не является предпринимательским. Он считается доходом обычного физлица, который облагается НДФЛ и ВС в соответствии с пп. 164.2.20 НКУ, как прочие доходы.

Фонд соцстрахування нагадав, як відбувається розрахунок страхового стажу для нарахування лікарняних.


В зимний период значительно возрастает количество выданных листков нетрудоспособности по уходу за больными детьми. Это связано с сезонным ростом острых вирусных инфекций в холодное время года.


За оперативними даними Фонду соціального страхування України впродовж січня–лютого 2018 року профінансовано надання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами для 32 014 застрахованих жінок на суму близько 600 млн гривень.


З 11.10.2017 року зазнали змін ст. 19 та ст. 26 Закону №1105. З цього приводу було декілька роз’яснень від Мінсоцполітики та ФСС з ТВП. Тож розглянемо основні тези й остаточно визначимося з мінімумом та максимумом допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.


Письмо ГФС от 30.01.2018 г. № 355/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Стоимость лечения и медобслуживания работников, которые проводит медцентр предприятия, имеющий соответствующую лицензию, или другое заведение здравоохранения не облагают НДФЛ. Но при условии, что такие расходы будут документально подтверждены. При этом стоимость лечения не будет облагаться налогом и военным сбором.

Страница 1 из 9