brof banner
Частному предпринимателю

Частному предпринимателю (86)


Як подати звіт з ЄСВ (додаток Д5) та коли сплатити ЄСВ підприємцю на загальній системі оподаткування, який припиняє діяльність? Розповідають податківці


Головне управління ДФС у Сумській області наводить основні випадки отримання доходів, за яких платник податків повинен, відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ),подати декларацію:


Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує про продовження кампанії декларування доходів, отриманих в 2016 році. Нагадуємо, що минулорічні доходи необхідно відображати в новій формі Декларації про майновий стан і доходи. Окрім того, звертаємо увагу пересічних громадян, суб’єктів господарювання - фізичних осіб «загальносистемників» та які здійснюють незалежну професійну діяльність на зміни звітного документу.


ДФС у Волинській області зазначила, що перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізособою -підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пп. 177.4.4 ПКУ. Зокрема, до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.


В редакцию обратился читатель с вопросом, ответ на который сможет заинтересовать многих предпринимателей. Он не лежит на поверхности и долгое время может и вовсе не проявляться как определенная проблема. Но иногда такая ситуация может стать неприятной неожиданностью. Комментарий практикующего юриста поможет ее предупредить и вовремя избежать.


Розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності та провадження незалежної професійної діяльності здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 до нової декларації. Також в даному додатку передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для ПДФОта військового збору.


Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації), що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.


Згідно з визначенням ст. 5 Закону України «Про туризм» від 15.09.95 р. № 324/95-ВР (далі – Закон № 324) туристичні агенти – юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг.

Страница 1 из 7