brof banner
Единый налог

Единый налог (384)


Підприємець - платник єдиного податку, який займається проведенням семінарів, для здійснення своєї діяльності придбаває від нерезидента послуги з реклами та коучингу. Які податки йому треба сплатити?


Каким образом ФЛП в форме № Д5 (годовая) отчета относительно сумм начисленного ЕCВ после окончания срока его подачи исправить ошибки, касающиеся денежных показателей (в том числе заполнена не та таблица формы № Д5 (годовая) за период до 01.01.2018 г.)?


Як безпечно закрити ФОП? Які перевірки можуть проводитися у такому разі? Коли краще призупинити діяльність?

Припинення підприємницької діяльності ФОПа умовно складається з 6 етапів:


Організація обліку в готелі

Среда, 02 Январь 2019 13:17

Яка документація повинна вестися в готелі? Як вести облік відпочивальників (за прізвищами чи в загальному за сумами), туристичного збору? Чи потрібно закривати послуги з проживання актами? Чи можна отримувати оплату за проживання готівкою без РРО, а також надати готель в оренду ФОП на 2 групі? Розглянемо все це у статті.


ФОП має право використовувати кошти з підприємницького рахунку для власних потреб за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів


Питання щодо включення суми внесених власних коштів на рахунок хвилює багатьох підприємців. Податківці спробували надати власне роз’яснення.


У разі постачання нерезидентами та їх представництвами, які не зареєстровані платниками ПДВ, послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України, відповідальність за нарахування та сплату ПДВ до бюджету покладається на отримувача таких послуг. При цьому, як свідчить нижченаведена ІПК, така відповідальність покладається на суб’єктів господарювання, у тому числі фізичних осіб — підприємців, як платників так і неплатників ПДВ. Проте визнаємо, що покладення на фізичних осіб — підприємців, які не зареєстровані платниками ПДВ, функцій «податкового агента» нерезидента з ПДВ при постачанні останнім послуг на митній території України має дискусійний характер.


Нагадуємо, що ставка ЄСВ 8,41%, яка нараховується роботодавцем на заробітну плату працівників - осіб з інвалідністю, поширювалася тільки на юридичних осіб. Фізичні особи - підприємці вимушені були сплачувати ЄСВ за загальною ставкою 22%. При цьому законодавство не звільняє підприємців від виконання нормативу на працевлаштування осіб з інвалідністю. 


З 1 січня 2019 року ФОП - платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов'язані використовувати РРО незалежно від обсягу доходу. 

Страница 2 из 28