brof banner
Единый налог

Единый налог (376)


Нагадуємо, що ставка ЄСВ 8,41%, яка нараховується роботодавцем на заробітну плату працівників - осіб з інвалідністю, поширювалася тільки на юридичних осіб. Фізичні особи - підприємці вимушені були сплачувати ЄСВ за загальною ставкою 22%. При цьому законодавство не звільняє підприємців від виконання нормативу на працевлаштування осіб з інвалідністю. 


З 1 січня 2019 року ФОП - платники єдиного податку, які здійснюють продаж лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов'язані використовувати РРО незалежно від обсягу доходу. 


ГФС считает, что выдавать товарный чек покупателю - это обязанность, а не право предпринимателя. Разберемся, так ли и это и что будет, если этого не делать.


За незабезпечення щоденного відображення в Книгах обліку готівкових доходів фізособам-«єдинникам» доведеться сплатити штраф у п'ятикратному розмірі від невідображених сум.


Розглянемо практику відображення у декларації платника ЄП виявлених помилок. Як відобразити виправлення у поточній декларації, а коли вигідніше подати уточнюючу? У яких випадках будуть штрафні санкції та як нарахувати суму пені?


Як зазначає ДФС у Черкаській області, останнім часом реєструється багато фізичних осіб – підприємців. 

За їхніми запитаннями податківці підготували коротку відео-інформацію для новостворених підприємців. Це відповіді на найчастіші запитання, фахові рекомендації, поради та застереження. Вони побудовані на реальних життєвих ситуаціях. ДФС рекомендує приміряти ці ситуації до себе і зробити висновки. 


Информация о юридических и физических лицах, содержащая банковскую тайну, раскрывается банками по письменному запросу или с письменного разрешения соответствующего юридического или физического лица. ГФС по его письменному требованию о наличии банковских счетов, в остальных случаях - по решению суда.


Наказом Мінфіну  від 15.05.2018 р. № 511  затверджено форми звітності з єдиного внеску, у т.ч. і для фізичних осіб-підприємців (Додаток 5). Однак, затверджена форма містить низку помилок, внаслідок чого неможливо заповнити Додатка 5 вірно, у відповідності до законодавства та реєстраційних даних.


ДФС у Черкаській області навела два приклади розрахунків для платників єдиного податку, які отримують доходи в іноземній валюті.

Страница 2 из 27