brof banner
Единый налог

Единый налог (366)


До платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. гривень (п. 291.4 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


Яку адресу має зазначити ФОП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування, у разі якщо діяльність здійснюється нею на різних ринках України? Розповіли у ДФС.


Як пояснили у ДФС, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, є будь-які власні кошти.


За договором комісії комісіонер за дорученням комітента за плату вчиняє правочини від свого імені, але за рахунок комітента.


ДФСУ роз'яснила, що будь-яка фізособа - підприємець, у т.ч. яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.


Відповідно до ст. 1 Закону про бухоблікбухоблік   -  це процес   виявлення,   вимірювання, реєстрації,  накопичення,  узагальнення,  зберігання та  передачі інформації  про  діяльність  підприємства  зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Згідно зі ст. 2 Закону про бухоблік  цей Закон поширюється на всіх юросіб,  створених відповідно   до   законодавства   України,   незалежно   від    їх організаційно-правових   форм   і   форм власності,  а  також  на представництва іноземних суб'єктів госпдіяльності,  які зобов'язані  вести бухоблік та подавати фінзвітність згідно з законодавством.


Відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (ПКУ) книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість.


 У разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу обліку доходів (доходів і витрат) у контролюючому органі за новим місцем обліку.


Відповідно до п. 296.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3  ПКУ. Форми книгиобліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість),і книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядки їх веденнязатверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579 (далі – наказ № 579).


Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, відповідно до п. 296.1  Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 ПКУ. Підпунктом 296.1.2 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат.

Страница 7 из 27