brof banner
Единый налог

Единый налог (376)


ДФСУ роз'яснила, що будь-яка фізособа - підприємець, у т.ч. яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.


Відповідно до ст. 1 Закону про бухоблікбухоблік   -  це процес   виявлення,   вимірювання, реєстрації,  накопичення,  узагальнення,  зберігання та  передачі інформації  про  діяльність  підприємства  зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Згідно зі ст. 2 Закону про бухоблік  цей Закон поширюється на всіх юросіб,  створених відповідно   до   законодавства   України,   незалежно   від    їх організаційно-правових   форм   і   форм власності,  а  також  на представництва іноземних суб'єктів госпдіяльності,  які зобов'язані  вести бухоблік та подавати фінзвітність згідно з законодавством.


Відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (ПКУ) книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість.


 У разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу обліку доходів (доходів і витрат) у контролюючому органі за новим місцем обліку.


Відповідно до п. 296.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3  ПКУ. Форми книгиобліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість),і книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядки їх веденнязатверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579 (далі – наказ № 579).


Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, відповідно до п. 296.1  Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 - 296.1.3 ПКУ. Підпунктом 296.1.2 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат.


Податківці надали чергове роз’яснення щодо сплати "єдинниками" земельного податку, зокрема, в разі надання ними в оренду нерухомості.


Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка протягом року самостійно прийняла рішення про зміну групи платника єдиного податку (незалежно від обраної нової групи платника єдиного податку), подає до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – податкова декларація) наростаючим підсумком у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, в якій заповнює відповідні розділи податкової декларації для відповідної групи платника єдиного податку, на якій перебував такий платник.


Якщо юрособа - платник єдиного податку третьої групи самостійно виправляє виявлені помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку, така юрособа має надати податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юрособи) з відповідною позначкою "Уточнююча" у рядку 1 розділу І "Загальні відомості".


Чи оподатковуються ПДФО доходи у вигляді подарованих грошових коштів, які перераховуються із рахунку ФОП-"єдинника", відкритого для здійснення підприємницької діяльності, на рахунок фізособи - члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення? Консультує ДФСУ

Страница 8 из 27