brof banner
Единый налог

Единый налог (384)


ДФСУ роз'яснила, що у разі отримання виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги) датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів на його поточний рахунок відкритий в іноземній валюті.


Фізичні особи - підприємці (далі – ФОП) подають до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (п. 177.5 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


У зв’язку з численними запитаннями платників головне управління ДФС у Черкаській області підготувало низку роз’яснень про особливості застосування спрощеної системи оподаткуванняфізичними особами – підприємцями: правила переходу, облік, звітність, помилки й порушення та як їх запобігти. Перший розгорнутий коментар – для платників єдиного податку першої групи.


Податківці наголосили, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку 2-ї групи стосується тільки послуг, які надаються неплатникам ЄП.


До платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. гривень (п. 291.4 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


Яку адресу має зазначити ФОП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування, у разі якщо діяльність здійснюється нею на різних ринках України? Розповіли у ДФС.


Як пояснили у ДФС, джерелами сплати грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, є будь-які власні кошти.


За договором комісії комісіонер за дорученням комітента за плату вчиняє правочини від свого імені, але за рахунок комітента.


ДФСУ роз'яснила, що будь-яка фізособа - підприємець, у т.ч. яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.


Відповідно до ст. 1 Закону про бухоблікбухоблік   -  це процес   виявлення,   вимірювання, реєстрації,  накопичення,  узагальнення,  зберігання та  передачі інформації  про  діяльність  підприємства  зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Згідно зі ст. 2 Закону про бухоблік  цей Закон поширюється на всіх юросіб,  створених відповідно   до   законодавства   України,   незалежно   від    їх організаційно-правових   форм   і   форм власності,  а  також  на представництва іноземних суб'єктів госпдіяльності,  які зобов'язані  вести бухоблік та подавати фінзвітність згідно з законодавством.

Страница 8 из 28