brof banner
Единый соцвзнос

Единый соцвзнос (179)


Яким чином податківці отримують інформацію про те, що підприємець є пенсіонером та звільнений від сплати ЄСВ за себе? Та які наслідки очікують, якщо податківці таку інформацію не отримають?


З 1 січня 2018 року підприємці, які досягли 60 років та мають страховий стаж (зокрема, з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р.) не менше 25 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії) звільняються від сплати ЄСВ за себе.


Як підприємцям на єдиному податку заповнити таблицю 2 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік?


Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює: неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Яким чином у таблиці б Звіту з слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?


Суми, нараховані за дні щорічної та додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування «10». Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках з кодом типу нарахувань «10».


У такому випадку у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки: у першому рядку вказується фактична заробітна плата й нарахування єдиного внеску; у другому рядку вказується вказується додатково код типу нарахувань «13» », а в реквізиті 19 сума додаткової бази нарахування - різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.


Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ).


Фізична особа — підприємець  — платник єдиного податку (жінка) отримує від Фонду соціального страхування допомогу по вагітності та пологах. Чи потрібно сплачувати єдиний внесок із суми отриманої допомоги по вагітності та пологах?


У разі припинення підприємницької діяльності та повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два звіти з ЄСВ - "ліквідаційний" та "початковий".


ГФСУ разъясняет: если работник часть месяца находился в отпуске без сохранения заработной платы и база начисления единого взноса не превышает размера минимальной зарплаты, то применяются нормы ч. 5 ст. 8 Закона о ЕСВ*. Это означает, что единый взнос в таком случае следует начислять, исходя из минимальной зарплаты, «дотягивая» его до минимального размера (в 2017 году — 704 грн).

Страница 1 из 13