brof banner
Единый соцвзнос

Единый соцвзнос (176)


Ознака «Неповний робочий час» (Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ) проставляється у разі, якщо особа працює: неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);у разі поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

Яким чином у таблиці б Звіту з слід відобразити суму компенсації за невикористану відпустку, яку виплачують працівникові під час звільнення?


Суми, нараховані за дні щорічної та додаткової відпустки, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування «10». Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках з кодом типу нарахувань «10».


У такому випадку у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити два рядки: у першому рядку вказується фактична заробітна плата й нарахування єдиного внеску; у другому рядку вказується вказується додатково код типу нарахувань «13» », а в реквізиті 19 сума додаткової бази нарахування - різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.


Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини другої ст. 6 Закону про ЄСВ).


Фізична особа — підприємець  — платник єдиного податку (жінка) отримує від Фонду соціального страхування допомогу по вагітності та пологах. Чи потрібно сплачувати єдиний внесок із суми отриманої допомоги по вагітності та пологах?


У разі припинення підприємницької діяльності та повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два звіти з ЄСВ - "ліквідаційний" та "початковий".


ГФСУ разъясняет: если работник часть месяца находился в отпуске без сохранения заработной платы и база начисления единого взноса не превышает размера минимальной зарплаты, то применяются нормы ч. 5 ст. 8 Закона о ЕСВ*. Это означает, что единый взнос в таком случае следует начислять, исходя из минимальной зарплаты, «дотягивая» его до минимального размера (в 2017 году — 704 грн).


ДФСУ у новому листі розповіла, хто вважається пенсіонером за віком з числа підприємців з метою несплати за себе ЄСВ (із урахуванням останньої судової практики).


Таблица 6 приложения 4 (Отчет по ЕСВ) предназначена для формирования страхователем в разрезе каждого застрахованного лица сведений о суммах начисленной ему заработной платы (дохода) в отчетном месяце.


ГУ ГФС в Харьковской области напоминает, что согласно ч. 4 ст. 4 Закона 2464-VI "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» (далее - Закон № 2464) и пунктом 4 раздела II Инструкции о порядке начисления и уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование, утвержденной приказом Министерства финансов Украины от 20.04.2015 № 449 (далее - Инструкция), физические лица-предприниматели, избравшие упрощенную систему налогообложения, освобождаются от уплаты за себя единого взноса, если они являются пенсионерами по возрасту или инвалидами и получают согласно закону пенсию или социальную помощь.

Страница 1 из 13