brof banner
Единый соцвзнос

Единый соцвзнос (185)


У разі припинення підприємницької діяльності та повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два звіти з ЄСВ - "ліквідаційний" та "початковий".


ГФСУ разъясняет: если работник часть месяца находился в отпуске без сохранения заработной платы и база начисления единого взноса не превышает размера минимальной зарплаты, то применяются нормы ч. 5 ст. 8 Закона о ЕСВ*. Это означает, что единый взнос в таком случае следует начислять, исходя из минимальной зарплаты, «дотягивая» его до минимального размера (в 2017 году — 704 грн).


ДФСУ у новому листі розповіла, хто вважається пенсіонером за віком з числа підприємців з метою несплати за себе ЄСВ (із урахуванням останньої судової практики).


Таблица 6 приложения 4 (Отчет по ЕСВ) предназначена для формирования страхователем в разрезе каждого застрахованного лица сведений о суммах начисленной ему заработной платы (дохода) в отчетном месяце.


ГУ ГФС в Харьковской области напоминает, что согласно ч. 4 ст. 4 Закона 2464-VI "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» (далее - Закон № 2464) и пунктом 4 раздела II Инструкции о порядке начисления и уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование, утвержденной приказом Министерства финансов Украины от 20.04.2015 № 449 (далее - Инструкция), физические лица-предприниматели, избравшие упрощенную систему налогообложения, освобождаются от уплаты за себя единого взноса, если они являются пенсионерами по возрасту или инвалидами и получают согласно закону пенсию или социальную помощь.


Якщо зарплата учнів під час виробничої практики не перевищує мінімальної, то ЄСВ розраховується як добуток мінімальної зарплати на місяць нарахування зарплати та ставки ЄСВ, за умови відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.


Чи повинна ЮО відображати у податковому розрахунку за ф. №1ДФ виплати на користь ФОП – платника ЄП, яка надала послуги відрядженому працівнику?


Закінчується рік, з початку якого фізосіб-підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування, визначено платниками ЄСВ у разі, якщо ними не отримано доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці. Як сплачується ЄСВ ФОП залежно від обраної системи оподаткування та коли подається звітність з ЄСВ, - читайте у статті.


Працівник протягом місяця працював за трудовим договором спочатку за основним місцем роботи, а потім за сумісництвом. Як заповнити таблиці 5 та 6 звіту з ЄСВ? Розповіли у Пенсійному фонді.


Контролюйте свій страховий стаж!

Понедельник, 02 Октябрь 2017 08:31

Іноді  відносини між роботодавцями та найманими працівниками  не відповідають нормам чинного законодавства. Саме у сфері виплати заробітної плати спостерігаються  випадки порушень законодавства, а саме: використання найманої праці без оформлення трудових відносин, виплата заробітної плати в «конверті», або її виплата у розмірі, меншому від  гарантованого рівня мінімальної заробітної плати, – зазначає Наталія Мірошнікова,   начальник   управління   податків   і  зборів  з  фізичних  осіб  ГУ ДФС у Сумській області. – В таких випадках людина  залишається без страхового стажу для обчислення пенсії  та  без оплати соціальних гарантій.

Страница 2 из 14