brof banner
Единый соцвзнос

Единый соцвзнос (185)


Що означає виправити помилку в звіті? Про використання у звітних документах ознак типу форми: «додатковий», «скасовуючий», «початковий»


Як здійснити перерахунок сум єдиного внеску у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва в середині року?


Чи потрібно нараховувати та утримувати ЄСВ при компенсації виплати працівникам за найм житла та вартість палива для власного автомобіля?


Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці".


Виплати, які здійснюються за рахунок коштів роботодавця:


Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон) платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.


Пенсійний фонд України постановою № 24-1 від 10.12.2012, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2012 року за № 2204/22516 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2. При цьому відбулись зміни в бланках щомісячної звітності по єдиному внеску (Додаток 4) та зміни в правилах їх заповнення, починаючи з січня 2013 року.


Мужчина получает льготную пенсию как шахтер и намерен зарегистрироваться в качестве физического лица — предпринимателя на упрощенной системе налогообложения. Освобождается ли он от уплаты единого взноса за себя как получающий пенсию?


Базою для нарахування ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, а також сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Це встановлено пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI.


Постановлением № 24-1 (действующим с 15.01.2013 г.) изменены формы и сроки представления отчетности плательщиками единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование.

Страница 10 из 14