brof banner
Кадровый учет

Кадровый учет (261)


Звільнення перважно неприємна процедура, незалежно від того звільняєтесь добровільно чи вимушено. Які можливі підстави звільнення; які з них не «заплямують» трудову книжку? На ці та інші питання допоможе відповісти юридичний ресурс «Протокол».


Работодателем был издан приказ о приеме работника на работу и подано уведомление в ГФС. После этого работник сообщил, что на работу не выходить не будет и писать заявление на отзыв заявления о принятии на работу отказался. Действия работодателя в такой ситуации?


ДФС у Чернівецькій області надає роз'яснення до найбільш актуальних питань, з якими платники звертались під час інтернет–конференції.


Держпраці у Кіровоградській області роз’яснила, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

У разі прийняття рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець повинен дотримуватися при звільненні працівників.


ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що чинним законодавством передбачено: порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців - чи то юридична особа, чи фізична особа-підприємець (ФОП).

Так, відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками.

Порядок укладення трудового договору з працівниками регулює ст. 24 КЗпП. Трудовий договір укладається в письмовій формі. При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.


Чи може ДФС перевіряти трудові відносини і чим це передбачено? Які документи перевіряє ДФС під час проведення перевірки щодо дотримання трудового законодавства?

З 5 жовтня в Україні згідно з розпорядженням Кабміну №649-р проводятьсякомплексні заходи контролюючих органів, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.


На підприємстві працівник готується вийти на пенсію. Які документи має надати роботодавець для оформлення пенсії? Кому – працівнику чи якійсь установі? Чи потрібно при цьому оформлювати звільнення працівника? Які права має працівник, якому пенсію призначили, але він продовжує працювати?


Держпраці наголосила, що неправильне зазначення назви посади у трудовій книжці загрожує штрафом у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2018 році – 3723 грн).


Втрата документів завжди неприємна. Це твердження повною мірою стосується документів, що підтверджують трудовий стаж. Без трудової книжки не підеш ані на нову роботу, ані на пенсію. Тож, юридичний ресурс «Протокол» пропонує консультацію про дії, які необхідно вчинити для поновлення трудової книжки.


Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

Страница 1 из 19