brof banner
Кадровый учет

Кадровый учет (277)


На думку Держпраці, під час оформлення на роботу за сумісництвом потенційний роботодавець може попросити завірену за основним місцем роботи копію трудової книжки та довідку з основного місця роботи із зазначенням годин, графіків робочого часу. КЗпП цього, звісно, не вимагає, але це допоможе правильно побудувати графік роботи такого сумісника і переконатися, що в нього є основне місце роботи.


Законодавством передбачено право студентів денної форми навчання на трудову діяльність.


Сумісництво визначається як виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачувальної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж чи на іншому підприємстві, в установі, організації або у суб`єкта господарювання фізичної особи по найму. Також табелі обліку робочого часу повинні відповідати графікам виходу на роботу.


Стаття присвячена практичним аспектам розірвання трудових відносин з працівником, у тому числі за ініціативи власника.

Ціною за неправильне звільнення можуть бути поновлення працівника на роботі через суд, виплата заробітної плати за час «вимушеного прогулу», штрафні санкції за порушення трудового законодавства та судові витрати.

Загальні підстави для припинення трудових відносин з працівником

За для належного припинення трудових відносин роботодавець та працівник повинні виконати вимоги чинного законодавства. Як правило, розірвання трудових відносин можна розділити на три види:

– за бажанням працівника (ст. 38-39 КЗпП)

– за угодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпП)

– з ініціативи власника (ст. 40-41 КЗпП).


Роботодавцем було видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано повідомлення до ДФС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме і писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу відмовився. Які дії роботодавця в такій ситуації?


Прогулом вважається відсутність працівника без поважних причин на роботі протягом усього робочого дня. До прогулу прирівнюють відсутність працівника без поважних причин на роботі більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня. Не може вважатися прогулом відсутність працівника на робочому місці в той час, коли він був присутній на підприємстві. Якщо працівник не залишив місця розташування підприємства, його не може бути звільнено за прогул. До такого працівника може бути застосовано інші види дисциплінарного чи громадського впливу.


Суміщення посад може бути встановлено за заявою працівника або на підставі прийнятого роботодавцем рішення.


Можно ли уволить работника в связи с истечением срока трудового договора во время учебного отпуска?

Да, можно. Увольнение в связи с истечением срока трудового договора не является увольнением по инициативе работодателя и, если окончание срока приходится на период учебного отпуска, работника можно уволить в последний день трудового договора.


Держпраці в Кіровоградській розповідає, що у листі від 28.12.2017 р. №568/0/22-17/134 Міністерства соціальної політики України зазначено, що відповідно до ст. 2 КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.


Чи може бути директор у ФОПа?

Вторник, 26 Февраль 2019 12:12

Таке, начебто, просте питання, але як же ж часто воно виникає на практиці. Скажімо, ФОП має кілька напрямів діяльності за кодами КВЕД, що внесені до ЄДР. Чи може ФОП прийняти на посаду (уповноважити) керівника за трудовим договором на ведення госпдіяльності за окремими напрямами?

Страница 1 из 20