brof banner
Кадровый учет

Кадровый учет (271)


Суміщення посад може бути встановлено за заявою працівника або на підставі прийнятого роботодавцем рішення.


Можно ли уволить работника в связи с истечением срока трудового договора во время учебного отпуска?

Да, можно. Увольнение в связи с истечением срока трудового договора не является увольнением по инициативе работодателя и, если окончание срока приходится на период учебного отпуска, работника можно уволить в последний день трудового договора.


Держпраці в Кіровоградській розповідає, що у листі від 28.12.2017 р. №568/0/22-17/134 Міністерства соціальної політики України зазначено, що відповідно до ст. 2 КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.


Чи може бути директор у ФОПа?

Вторник, 26 Февраль 2019 12:12

Таке, начебто, просте питання, але як же ж часто воно виникає на практиці. Скажімо, ФОП має кілька напрямів діяльності за кодами КВЕД, що внесені до ЄДР. Чи може ФОП прийняти на посаду (уповноважити) керівника за трудовим договором на ведення госпдіяльності за окремими напрямами?


За позовом одного продавця, який працював в магазині лише один місяць, суд визнав наявність трудових відносин між ним та власником магазину. Однак, цей факт жодним чином не заперечує можливості укладання таких договорів. У цій статті ми розповімо про типові помилки роботодавця та можливі умови договорів ЦПХ про надання послуг або виконання робіт.


Держпраці у Дніпропетровській області роз'яснює, що кадрова документація регламентує порядок використання роботодавцем найманої праці, реєстри обліку робочого часу, документи, що відображають факти прийняття на роботу, звільнення з роботи, надання відпустки, направлення у відрядження тощо.


Керівник несе відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок, а посадові особи -дисциплінарну відповідальність.


Галина Казначей, консультант з питань оподаткування та трудового законодавства.


Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що час відпочинку — це встановлений законодавством час, протягом якого працівники вільні від виконання трудових обов'язків і який вони можуть використовувати на власний розсуд.


Працівника не можна прийняти на посаду, яка відсутня у Класифікаторі професій. Утворити її за правилами розширення також неможливо.

Страница 1 из 20