brof banner
Кадровый учет

Кадровый учет (263)


Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що час відпочинку — це встановлений законодавством час, протягом якого працівники вільні від виконання трудових обов'язків і який вони можуть використовувати на власний розсуд.


Працівника не можна прийняти на посаду, яка відсутня у Класифікаторі професій. Утворити її за правилами розширення також неможливо.


Звільнення перважно неприємна процедура, незалежно від того звільняєтесь добровільно чи вимушено. Які можливі підстави звільнення; які з них не «заплямують» трудову книжку? На ці та інші питання допоможе відповісти юридичний ресурс «Протокол».


Работодателем был издан приказ о приеме работника на работу и подано уведомление в ГФС. После этого работник сообщил, что на работу не выходить не будет и писать заявление на отзыв заявления о принятии на работу отказался. Действия работодателя в такой ситуации?


ДФС у Чернівецькій області надає роз'яснення до найбільш актуальних питань, з якими платники звертались під час інтернет–конференції.


Держпраці у Кіровоградській області роз’яснила, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом в разі скорочення чисельності або штату працівників.

У разі прийняття рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець повинен дотримуватися при звільненні працівників.


ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що чинним законодавством передбачено: порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців - чи то юридична особа, чи фізична особа-підприємець (ФОП).

Так, відповідно до ст. 21 КЗпП ФОП мають укладати трудові договори з найманими працівниками.

Порядок укладення трудового договору з працівниками регулює ст. 24 КЗпП. Трудовий договір укладається в письмовій формі. При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.


Чи може ДФС перевіряти трудові відносини і чим це передбачено? Які документи перевіряє ДФС під час проведення перевірки щодо дотримання трудового законодавства?

З 5 жовтня в Україні згідно з розпорядженням Кабміну №649-р проводятьсякомплексні заходи контролюючих органів, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.


На підприємстві працівник готується вийти на пенсію. Які документи має надати роботодавець для оформлення пенсії? Кому – працівнику чи якійсь установі? Чи потрібно при цьому оформлювати звільнення працівника? Які права має працівник, якому пенсію призначили, але він продовжує працювати?


Держпраці наголосила, що неправильне зазначення назви посади у трудовій книжці загрожує штрафом у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2018 році – 3723 грн).

Страница 1 из 19