brof banner
Кассовые операции

Кассовые операции (209)


НБУ розповів, як класифікувати розрахунок між контрагентами як безготівковий або готівковий. Розглянемо, які висновки можна зробити з цього листа.

НБУ у листі від 16.05.2019 р. №57-0007/26039 зазначив, що для проведення переказу можуть використовуватися кошти як у готівковій (формі грошових знаків), так і в безготівковій  (формі записів на рахунках у банках).


ДПС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п. 4 розділу III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547 із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:


Інтернет-торгівля: коли з РРО?

Вторник, 10 Сентябрь 2019 11:35

Використання РРО — це одне з болючих питань для бізнесу. З одного боку, обраний напрям євроінтеграції, де в умовах високої культури ведення бізнесу застосування РРО є неоспорюваним питанням, зумовлює неухильне застосування РРО на більш поширене коло господарських операцій. З іншого боку, у справедливому суспільстві держава має використовувати всі наявні у неї можливості для боротьби з тіньовими товарооборотами. Крім того, способи здійснення розрахунків в умовах глобальної діджиталізації стають настільки різноманітними, що це також викликає багато запитань у суб’єктів господарювання, оскільки Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) не в змозі передбачити всі варіанти можливих розрахунків. При цьому залишаються окремі питання, які потребують пояснень та чітких коментарів.


Податківці в ІПК від 09.08.2019 р. №3743/6/99-99-14-05-01-15/ІПК розглянули ситуації, коли РРО має бути обов’язково застосований при здійснені оплати через ПТКС, який належить фінустанові та банку.


Податківці навели перелік вимог до суб'єктів господарювання, які використовують РРО у своїй діяльності.


Суб’єкти господарювання, які здійснюють інтернет-торгівлю, часто стикаються з отримання коштів через фінансові установи, зокрема, FORPOST. Чи потрібно в такому випадку застосовувати РРО? Дізнаємося думку податківців.


Податківці продовжують наполягати на застосуванні РРО при отриманні оплати за допомогою інтернет-еквайрингу. Розглянемо аргументи податківців та необхідність реєструвати окремий РРО для таких операцій.


Як скасувати реєстрацію КОРО? Як після цього проводити розрахунки із покупцями, зокрема, у разі відключення електроенергії? Чи впливає відмова від КОРО на порядок оприбуткування готівки?


Нагадуємо, в ІПК від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК  податківці зазначили, що у випадках, коли споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет- еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інших аналогічних, такі операції суб’єктом господарювання (продавцем) здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).

Страница 1 из 15