brof banner
Кассовые операции

Кассовые операции (201)


Як скасувати реєстрацію КОРО? Як після цього проводити розрахунки із покупцями, зокрема, у разі відключення електроенергії? Чи впливає відмова від КОРО на порядок оприбуткування готівки?


Нагадуємо, в ІПК від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК  податківці зазначили, що у випадках, коли споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет- еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інших аналогічних, такі операції суб’єктом господарювання (продавцем) здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).


19 квітня набрав чинності Наказ №64, відповідно до якого реєстрація РРО здійснюється за спрощеною процедурою шляхом електронного обміну документами між усіма суб'єктами відносин у сфері застосування РРО. Про це поговоримо далі


Якщо ПТКС призначається для переказу готівки до установи банку, то такий ПТКС є РРО і має бути включений до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій

Физические лица - предприниматели - плательщики единого налога при оказании стоматологических услуг не применяют РРО, если объем дохода в течение календарного года не превышает 1 000 000 гривен.


Картка «ключ до рахунку» використовується багатьма суб’єктами господарювання. Але в чинному законодавстві правила застосування такої картки прямо не визначені, що викликає запитання у користувачів. Чи є кошти на рахунку, до якого дає доступ така картка, підзвітними? Чи треба їх при отриманні оприбутковувати в касі? На наш запит відповів НБУ.


Орієнтовно з 19 квітня зареєструвати РРО можна буде шляхом подання тільки однієї заяви.


Якщо споживач через Інтернет замовив товар і розрахувався за нього платіжною картою за допомогою WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, то слід застосовувати РРО.


Новітні моделі, включені до Держреєстру РРО, пропонуються до експлуатації у тестовому режимі усім суб’єктам господарювання

ДФСУ включено до Держреєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті.


ДФС у Тернопільській області розповідає, що відповідно до п. 4 розділу IIIПорядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547 суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:

Страница 1 из 15