Кассовые операции

Кассовые операции (156)


З метою забезпечення здійснення розрахунків готівкою підприємства повинні мати касу. Усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі. Як правильно її вести - розповіли податківці.


Податківці роз'яснили, що у такому разі госпсуб'єкти зобов’язані застосовувати РРО з обов’язковою видачею розрахункового документа.


Об этом UBR.ua сообщила налоговый консультант, партнер Киевского центра поддержки и развития бизнеса Александра Томашевская.


Податківці роз'яснили, що у разі оплати з карткового рахунку споживача на картковий рахунок продавця використання РРО є обов'язковим. Натомість при переказі коштів з розрахункового рахунка продавця на розрахунковий рахунок постачальника згідно з рахунком-фактурою РРО не застосовується.


У разі розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується.


Здійснювати торгівлю без РРО, але з РК і КОРО суб'єктові господарської діяльності можна тільки до тих пір, поки об'єм розрахункових операцій по усіх об'єктах виїзної торгівлі впродовж року не перевищить 200 тис. грн.


Податківці у новому листі роз'яснили особливості ведення касових книг і використання РРО медичними закладами.


Якщо підприємець- платник єдиного податку здійснює продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, то він зобов’язаний застосовувати РРО під час продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів, а не лише технічно складних товарів та у всіх господарський об’єктах, що йому належать.


Использование регистраторов расчетных операций (далее - РРО) с целью фиксации расчетов с покупателями в случае проведения оплаты: наличными; платежными карточками; платежными чеками; жетонами предусмотрено Законом Украины от 06.07.1995 г. № 265/95-ВР «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» (далее - Закон).


Чи необхідно на всіх господарських одиницях застосовувати РРО підприємцю – платнику єдиного податку, який здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лише в одній із господарських одиниць, а на інших - супутні товари (послуги)?

Страница 1 из 12