Командировки

Командировки (82)


Якщо з особливостями обліку витрат на використання авто у відрядженні по Україні ситуація більш-менш зрозуміла, то їх оподаткування викликає у працівників бухгалтерських служб чимало запитань, адже законодавство має тенденцію швидко змінюватися. Спробуємо прояснити усі нюанси, що стосуються особливостей оподаткування витрат, понесених працівником у відрядженні на службовому автомобілі.


Консультирует МИНИСТЕРСТВО СОЦИАЛЬНОЙ ПОЛИТИКИ УКРАИНЫ


С 1 января 2017 года пп. 170.9.1 НК установлен новый максимальный размер суточных для зарубежной командировки для целей удержания НДФЛ – 80 евро в день. Порядок пересчета этой суммы в гривни, установленный пп. 170.9.1 НК, вызывает много вопросов. Почему они возникают и что можно сделать на практике, рассмотрим в данной консультации.


Роботодавцем перераховано працівнику кошти на відрядження на його особисту платіжну картку. У який термін працівник має подати звіт про використання цих коштів?


ДФС у м. Києві у листі від 13.10.2016 р. №22230/10/26-15-13-01-12 нагадала, що не включаються до оподатковуваного доходу платника витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням:


Часто трапляються випадки, коли відрядження працівника припадає на вихідні дні. Впевнені, що більшість підприємств не звертає особливої уваги на це... До того часу, поки працівник не стане з вами судитись, маючи повне право на компенсацію (і значну).


Не секрет, что зарубежные командировки имеют ряд особенностей. Нередко работники бухгалтерской службы сталкиваются с вопросами, на которые трудно однозначно ответить. В частности, по какому курсу переводить валюту, которая была потрачена во время командировки, если аванс выдавался в гривнах?


Витрати, пов’язані із закордонними відрядженнями, виникають майже у всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності. Якими мають бути дії працівника бухгалтерської служби, якщо аванс на відрядження був виданий в одній валюті, а кошти витрачалися в іншій?


Группа сотрудников едет в зарубежную командировку. Оплата авиабилетов была осуществлена через Интернет корпоративной карточкой. Получатель денежных средств – иностранная авиакомпания. Является ли эта операция импортом услуг?

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, об'єднання, установи, організації (надалі - підприємства, установи) на певний строк до іншої місцевості для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Страница 1 из 6