brof banner
Налоговые проверки

Налоговые проверки (134)


З урахуванням ст. 6 Конвенції про захист прав людини для застосування штрафу Держпраці слід не просто довести наявність порушення, а й вину суб'єкта господарювання у його вчиненні. В іншому разі штрафи є незаконними й підлягають скасуванню.


Юристи роз'яснили, як діяти у випадку візиту інспектора з питань праці.


З 5 жовтня 2018 року розпочалися комплексні заходи Держпраці, ДФСУ, ПФУ, Нацполіції, інших центральних органів виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Які завдання в кожного з цих органів під час такої комплексної перевірки?


Галина Кучеренко, адвокат компании KVADRA PRAVO.


ДФС у Харківській та Держпраці у Тернопільській областях вказали на поширення випадків візитів на перевірки псевдоінспекторів.


Останній місяць усі говорять про масштабні перевірки Держпраці, які почалися 5 жовтня. І це не дивно, адже 5 вересня Кабмін прийняв розпорядження № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Згідно з цим розпорядженням контролюючі органи будуть проводити перевірки та виявляти неоформлених працівників. За кожного неоформленого працівника підприємців штрафуватимуть на 112 тис. грн.


05.10.2018 р - дата «відмашки» для комплексних перевірок за найтрендовішими питаннями - неоформлені трудові, зарплати «в конвертах»! Очевидно, що головну роль в цьому процесі відіграватиме Держпраці разом з ДФС, в зв'язку з чим саме на захист від їхніх претензій варто вибудовувати власний захисний алгоритм.


Спроба перекваліфікувати договори ЦПХ на трудові під час перевірок роботодавців не припиняється. Однак, незважаючи на доволі складну судову практику, поки що роботодавцям вдається захистити себе. Ось аналіз одного з таких судових рішень.


Распоряжением Кабинета Министров от 05.09.2018 года № 649-р утверждены комплексные мероприятия, направленные на детенизацию рынка труда в Украине. Распоряжением предусматривается проведение Государственной службой Украины по вопросам труда, Государственной фискальной службой Украины, Пенсионным фондом Украины, Национальной полицией Украины, другими центральными органами исполнительной власти и органами местного самоуправления совместных комплексных мероприятий, направленных на детенизацию рынка труда и совершенствование контроля за оформлением трудовых отношений с наемными работниками. Какие полномочия есть у каждого из контролирующих органов, и какая ответственность предусмотрена за нарушения трудового законодательства? – расскажет Prostopravo.


Напоминаем, что от и.о. заместителя Главы ГФС Евгения Бамбизова известно, что банки начали предоставлять информацию ГФС о счетах физлиц, имеющих статус ФЛП. ГФС еще летом направила банкам требование предоставить информацию по всем физлицам, имеющим открытые счета. По словам Евгения Бамбизова, от банков получена первая информация о счетах, открытых лицами, имеющими статус ФЛП. Сейчас она обрабатывается. И уже предварительный анализ свидетельствует: только треть из них открыта как счета для ведения предпринимательской деятельности.

Страница 1 из 10