brof banner
Налоговые проверки

Налоговые проверки (152)


Держпраці закликає роботодавців переглянути всі складові зарплати, здійснити у разі необхідності відповідні донарахування, аби не було штрафів при перевірці.


14 травня 2019 року постанова КМУ від 26.04.2017 р. №295 визнана нечинною. Отже, з цієї дати інспекційні відвідування роботодавців з питань дотримання законодавства з праці та виїзні перевірки Держпраці з метою перевірки, скасовано.


Верховний суд наголосив про неможливість одночасного притягнення до фінансової та адмінвідповідальності за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договор.


Еще в апреле 2017 года, т.е. два года назад, Кабмин Гройсмана принял пресловутое Постановление № 295 «Некоторые вопросы реализации статьи 259 КЗоТ та ст.34 Закона Украины «О местном самоуправлении», которым утвердил Порядок осуществления государственного контроля за обеспечением законодательства о труде (далее – Порядок). Именно руководствуясь этим постановлением, государственные инспекторы по труду по прямому указанию Кабмина начали массово осуществлять предусмотренные Порядком инспекционные посещения субъектов хозяйствования с целью выявления работников, с которыми не оформлялись трудовые отношения, а также иные нарушения законодательства о труде и, соответственно, выписывать налогоплательщикам огромные штрафы. Как известно, штраф за одного не оформленного работника согласно  ст. 265 КЗоТ, составляет 30 минимальных заработных плат за каждого выявленного работника.


Суди визнали, що пояснення працівників цілком можуть бути доказами неправомірності застосування інспекторами Держпраці штрафів. Однак, подавати їх лише суду — ризиковано!

Коментар до Постанови Шостого апеляційного адмінсуду від 05.02.2019 р. справа №2340/3006/18,  Постанови Шостого апеляційного адмінсуду від 06.02.2019 р. справа № 823/2577/18


Коли можна не допустити Держпраці до перевірки? Які рекомендації потрібно надати своїм працівникам щодо цього?

«Унция профилактики намного лучше, чем фунт лечения», Поль Брэгг


На підставі акту перевірки висновки ДФС щодо виявлених порушень ґрунтувалися лише на письмових поясненнях осіб, які нібито працювали у ФОП. А це не є доказом порушення норм ПКУ

Фабула судового акту: У даній справі фізособа-підприємець, на думку податківців, використовувала працю двох працівників, трудові відносини з якими належним чином оформлено не було у зв’язку із чим підприємцем не було сплачено податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ у належному розмірі


Непред'явлення документів щодо перевірки або пред'явлення документів з помилками є підставою для недопущення контролюючих органів до перевірки.


ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.


Якою є процедура накладання штрафів Держпраці? На підставі чого накладаються штрафи? Як складається постанова щодо штрафів? Що буде за відмову добровільно сплатити штраф?

Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення визначений Порядком затвердженим постановою КМУ №509.

Страница 1 из 11