brof banner
НДФЛ

НДФЛ (134)


Юридическое лицо (предприятие) арендует у физического лица помещение. Куда перечислять НДФЛ и военный сбор? По какому признаку дохода отразить доход в форме № 1ДФ?


В соответствии с п. 178.5 НКУ при выплате субъектами хозяйствования - налоговыми агентами, физическим лицам, осуществляющим независимую профессиональную деятельность, доходов, непосредственно связанных с такой деятельностью, налог на доходы физических лиц (далее - НДФЛ) у источника выплаты не удерживается в случае предоставления таким физическим лицом копии справки о постановке его на налоговый учет в качестве физического лица, осуществляющего независимую профессиональную деятельность.


У разі нарахування (виплати) підприємцем на користь своїх найманих працівників доходів у вигляді зарплати за виконання робіт, які мають роз'їзний характер, сплата (перерахування) ПДФО повинна здійснюватись за місцем реєстрації ФОП.


Минулого року ми вже про таку можливість порадувати працівників розповідали. Але надання допомоги у цьому році відрізняється від минулого розміром неоподатковуваної суми. Тож, нагадаємо, як її надати правильно.


В Главном управлении ГФС в Черновицкой области разъясняют, что стоимость праздничного вечера (банкета, корпоратива), который проводится работодателем для своих работников, не включается в состав общего месячного налогооблагаемого дохода этих работников.


Объектом налогообложения физического лица - резидента является общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход, в который включается доход, полученный плательщиком налога как дополнительное благо (кроме случаев, предусмотренных ст. 165 Кодекса) в виде стоимости безвозмездно полученных товаров (работ, услуг), определенной по правилам обычной цены, а также суммы скидки обычной цены (стоимости) товаров (работ, услуг), индивидуально предназначенной для такого плательщика налога.


Дохiд у виглядi електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс.Деньги" тощо) не є звiльненим вiд оподаткування, тому фізособа самостiйно включає суму такого доходу до в рiчну декларацiю про доходи.


ТОВ орендує приміщення у фізичної особи. Чи потрібно сплачувати ПДФО і військовий збір? Під яким кодом відображати в формі №1ДФ? В який район сплачувати?


Пунктом 2.1 глави 2 Правил Національної системи масових електронних платежів, затверджених постановою Правління НБУ від 10.12.2004 р.  № 620, визначено, що електронний гаманець (далі - гаманець) - платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дозволяє його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).


Податківці у листі від 24.03.2017 р. № 6303/10/26-15-13-01-12 навели детальне роз’яснення з приводу сплати ПДФО, якщо працівники працюють у різних регіонах України, незважаючи на відсутність у суб'єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів. А ми нагадаємо, як сплачувати і військовий збір.

Страница 1 из 10