brof banner
Оплата труда

Оплата труда (184)


Часто перед роботодавцями постає запитання щодо оплати праці тих, хто працює вночі або ввечері. Якщо щодо нічних годин все зрозуміло, оскільки є прямі норми КЗпП, з вечірніми годинами та їх оплатою не все так просто.


Податківці вказали, куди сплачувати ПДФО ФОПу-роботодавцю у разі здійснення діяльності працівниками не за його податковою адресою.


О сроках выплаты заработной платы

Четверг, 01 Ноябрь 2018 12:18

Согласно ст. 24 Закона Украины "Об оплате труда" (далее - Закон) сроки выплаты заработной платы устанавливаются предприятиями самостоятельно в коллективном договоре или нормативном акте работодателя с соблюдением норм законодательства. При этом заработная плата должна выплачиваться не реже двух раз в месяц через промежуток времени, не превышающий 16 календарных дней, и не позднее семи дней после окончания периода, за который производится выплата.


Директор працює за графіком 2 години на день (1/4 ставки). Як в такому розраховується зарплата?

ФОП на єдиному податку ІІ групи сплачує ЄСВ за себе (22% від 3 723 грн). Чи може ФОП нараховувати ЄСВ не з мінімального розміру зарплати, а, наприклад, з 10000 грн для того, щоб пенсія була більшою? Чи потрібно для цього укладати договір з Пенсійним Фондом?

Івано-Франківський окружний адмінсуд 16.07.2018 р. у справі № 809/822/18 вирішував, чи треба застосовувати штраф у розмірі 10 мінзарплат за несвоєчасну виплату компенсації невикористаної відпустки при звільненні


Неоднозначность позиции органов Гоструда в части применения тех или иных мер ответственности к работодателям за нарушение порядка выплаты заработной платы вызвала необходимость обратиться за соответствующими разъяснениями в Департамент по вопросам труда Гоструда.


Суд допускає можливість виправити порушення до початку проведення перевірки Держпраці. Однак, зі змісту наказу про індексацію, підприємство може отримати штраф у розмірі як 1 МЗП, так і 10 МЗП за кожного працівника. Варто почути Верховний Cуд та врахувати його висновки.


При увольнении работника выплата всех сумм, причитающихся ему от предприятия, учреждения, организации, производится в день увольнения (ст. 116 КЗоТ). В случае невыплаты по вине собственника или уполномоченного им органа причитающихся уволенному работнику сумм в указанные сроки, при отсутствии спора об их размере предприятие, учреждение, организация должны выплатить работнику его средний заработок за все время задержки по день фактического расчета (ст. 117 КЗоТ).

Страница 1 из 14