brof banner
Оплата труда

Оплата труда (188)


При кожній виплаті зарплати, в т.ч. авансу, роботодавець повинен повідомити працівника про розміри оплати праці.


Роз’яснимо, як розрахувати компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки при звільненні у відпустці для догляду за дитиною до трьох років виходячи з окладу чи з 4173 грн, як таку компенсацію враховувати при визначенні доплати до мінімальної заробітної плати.


Здавалося б, все дуже просто. Якщо працівнику оплата праці встановлена за відпрацьований час, то якщо він відпрацював неповний місяць, оплата має бути нарахована лише за фактично відпрацьовані дні (години). Але на практиці у роботодавців при цьому виникає безліч додаткових питань.


Чи може перебування одного із засновників в офісі товариства розцінюватися інспектором Держпраці як приховування трудових відносин?


Часто перед роботодавцями постає запитання щодо оплати праці тих, хто працює вночі або ввечері. Якщо щодо нічних годин все зрозуміло, оскільки є прямі норми КЗпП, з вечірніми годинами та їх оплатою не все так просто.


Податківці вказали, куди сплачувати ПДФО ФОПу-роботодавцю у разі здійснення діяльності працівниками не за його податковою адресою.


О сроках выплаты заработной платы

Четверг, 01 Ноябрь 2018 12:18

Согласно ст. 24 Закона Украины "Об оплате труда" (далее - Закон) сроки выплаты заработной платы устанавливаются предприятиями самостоятельно в коллективном договоре или нормативном акте работодателя с соблюдением норм законодательства. При этом заработная плата должна выплачиваться не реже двух раз в месяц через промежуток времени, не превышающий 16 календарных дней, и не позднее семи дней после окончания периода, за который производится выплата.


Директор працює за графіком 2 години на день (1/4 ставки). Як в такому розраховується зарплата?

ФОП на єдиному податку ІІ групи сплачує ЄСВ за себе (22% від 3 723 грн). Чи може ФОП нараховувати ЄСВ не з мінімального розміру зарплати, а, наприклад, з 10000 грн для того, щоб пенсія була більшою? Чи потрібно для цього укладати договір з Пенсійним Фондом?
Страница 1 из 14