brof banner
Отпускные

Отпускные (65)


Денежная компенсация за все неиспользованные дни ежегодного отпуска не является минимальной государственной гарантией в оплате труда. Поэтому в случае ее невыплаты отсутствуют основания для штрафа на основании абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗоТ. Соответствующие выводы содержит решение апелляционного суда.


Чи можна працівнику надати 100 календарних днів щорічної відпустки, невикористаної за попередні роки? Чи існує взагалі якесь обмеження на кількість днів надання щорічних відпусток, накопичених за попередні роки? Проаналізуємо норми законодавства та позицію Мінсоцполітики


Держпраці у Рівненській області роз’яснює, що за ст. 10 Закону №504конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну. Зміна термінів надання відпусток, відображених у графіку, може бути проведена за узгодженням сторін трудового договору і за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорічну відпустку. Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад за сімейних обставин, на інший період чи надати її в стислі терміни і роботодавець не заперечує щодо зміни у графіку періоду використання ним відпустки, то не вбачається порушення законодавства про відпустки.


Связан ли период «детского» отпуска с отработанным временем в текущем году и с датой рождения детей?


Часто отпуск работника начинается в одном месяце, а заканчивается в следующем. Однако отпускные выплачивают одной суммой независимо от того, вписывается ли отпуск в пределы одного месяца. Как это влияет на налогообложение?


Действующее законодательство не обязывает работника подавать заявление, если он идет в отпуск в оговоренный в графике отпусков срок. В таком случае основанием для издания приказа об отпусках будет утвержденный график отпусков.


Денежная компенсация выплачивается при увольнении работника за все неиспользованные им дни ежегодного отпуска, а также за дополнительные отпуска работникам, имеющим детей.


Порядок №100 вимагає коригування доходів працівника, якому підвищували оклад у розрахунковому періоді або під час відпустки від підприємств, установ та організацій. Але чи діє це правило для підприємців-роботодавців? Ми задали це питання Мінсоцполітики, а відповідь на нього – у коментованому листі


Сезон відпусток в розпалі, тож, бухгалтери отримали додаткове навантаження у вигляді розрахунків відпускних працівникам. Ще й час від часу необхідно виплачувати компенсацію за невикористані відпустки працівникам, що звільняються. І тут постає питання, скільки днів відпустки працівник заробив?


У Держпраці нагадали, у якому законодавчому порядку та за яких умов відбувається надання щорічних відпусток

Страница 1 из 5