brof banner
Отпускные

Отпускные (65)


Держпраці нагадала правові підстави для надання в обов'язковому порядку працівникам відпусток без збереження зарплати, а також порядок надання такої відпустки


Елена Ткаченко, консультант по вопросам учета и налогообложения

Начинается долгожданный сезон отпусков. Однако нужно не только спланировать отдых, но и распланировать работу на предприятии так, чтобы она продолжалась в обычном ритме. А для этого необходимо помнить об основных правилах и порядке предоставления ежегодных отпусков.


Если продавцом — плательщиком НДС на дату получения предварительной (авансовой) оплаты по договору № 1 были определены налоговые обязательства по НДС и в дальнейшем по договоренности сторон действие договора прекращается, а предварительная (авансовая) оплата зачисляется в счет оплаты товаров/услуг по договору № 2, то продавец — плательщик НДС имеет право составить расчет корректировки к налоговой накладной, составленной на дату получения такой предварительной (авансовой) оплаты, и уменьшить начисленную сумму налоговых обязательств по НДС.


У загальноосвiтньому навчальному закладi вчитель пропрацював 12-15 вересня 2016 р. i був звiльнений. Як розрахувати кiлькiсть календарних днiв щорiчної основної вiдпустки, що пiдлягає компенсацiї пiд час звiльнення працiвника, - розповіли у Мінсоцпол.


Як відомо, згідно зі ст. 115 КЗпП, заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки (так звані «відпускні») виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Тож виходить, що у разі початку відпустки з першого числа місяця, відпускні, як правило, виплачуються працівникові в останні дні попереднього місяця. 


Основні правила, що стосуються розрахунку відпускних, закріплені в Законі України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504). Розглянемо детально алгоритм їх обчислення.


Мінсоцполітики у листі від 08.04.2016 р. №383/13/84-16 нагадує, що компенсації за невикористану відпустку провадиться згідно з нормами Порядку №100.


Гоструда допускает возможность выплаты зарплаты за все время ежегодного отпуска в другие сроки, чем определено законодательством, но при наличии отдельного соглашения между работником i работодателем


Мінсоцполітики у листі від 05.06.2015 р. №225/06/186-15  нагадує, що додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається щорічно таким категоріям осіб:

Страница 2 из 5