brof banner
Первичные документы

Первичные документы (32)


На любом предприятии хранятся разнообразные документы. Самые важные моменты, о которых следует помнить: предприятия обязаны соблюдать сроки хранения документов, установленные законодательно; прежде чем уничтожить документы, необходимо провести их экспертизу; непроверенные ГФС первичные документы уничтожать нельзя.


03.01.2017 року набрав чинності Закон України N 1724-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» від 03.01.2016 року, яким було внесені зміни щодо обов’язкових реквізитів первинних документів та уточнено формулювання процедури підписання документа до Закону України № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».


Ольга Целуйко,Шеф-редактор изданий «Баланс», «Библиотека-Баланс», эксперт по учету и налогообложению Общественной организации "Всеукраинский бухгалтерский клуб"

Работа со служебными документами (организация документооборота, формирование дел, хранение служебных документов) является неотъемлемой частью деятельности любого предприятия, которая существенно влияет на взаимоотношения с контрагентами, государственными контролирующими органами, наемными работниками, - пишет  «M.E.Doc».


ДФСУ у листі від 04.05.2016 р. №9985/6/99-95-42-01-16-01-15 нагадує, що первинні документи в електронному вигляді застосовуються у бухобліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.


ДФС у м. Києві у листі від 07.04.2016 р. №2849/К/26-15-13-02-15 зауважує, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним цифровим підписом автора.  У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.


Грузоперевозки - документооборот

Воскресенье, 06 Декабрь 2015 10:17

Договор о перевозке грузов – двустороннее соглашение между перевозчиком, грузоотправителем или грузополучателем, являющееся юридическим документом, которым регламентируются объем, срок и условия перевозки грузов, права, обязанности и ответственность сторон по их соблюдению (р. 1 Правила № 363).


В 2016 году в Украине действует форма ТТН, утвержденная приказом Мининфраструктуры № 983 (изменения вступили в силу в 2014 году).


Підприємство наймає в АТП вантажний автомобіль для перевезення будівельних матеріалів від місця закупівлі до будівельного об’єкта. Автомобіль за одну поїздку завантажується у кількох різних постачальників та розвантажується на кількох будівельних об’єктах. Хто в такому разі вважатиметься вантажовідправником: підприємство чи постачальники? І скільки ТТН при цьому необхідно оформляти?

Страница 1 из 3