ВЭД

ВЭД (104)


Отражение в учете операций по экспорту товаров имеет особенности. Эти моменты в данной статье и рассмотрит издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.


В Законі № 185 Про розрахунки у валюті зазначено, що виручка резидента за експортним договором підлягає зарахуванню на валютний рахунок в певний строк. Інакше – пеня.


ВОПРОС: Обязательно ли на внешнеэкономическом договоре должна стоять печать нерезидента и можно ли договор оформлять в электронном виде?


Експортна операція резидента може бути знята банком із контролю після зарахування іноземної валюти та гривневого еквіваленту, одержаного внаслідок обов'язкового продажу іноземної валюти, на поточні рахунки цього резидента.


НБУ указывает, что начиная с 03.01.17 г. не осуществляют контроль за соблюдением резидентами установленных законодательством сроков расчетов по операциям экспорта услуг (кроме транспортных и страховых), прав интеллектуальной собственности, авторских и смежных прав (включая случаи незавершения расчетов по указанным экспортным операциям).


Во-первых, контролеры сделали четкий вывод: поставку рекламных услуг для заказчика-нерезидента не облагают НДС. Обоснование простое: место поставки таких услуг расположено за пределами Украины (пп. «б» п. 186.3 НКУ).


Умовами ЗЕД-договору передбачено повернення нерезиденту експортованого товару у зв’язку із його виставленими рекламаціями. Як правильно відобразити в бухобліку операцію з реімпорту? Як відобразити ПДВ, сплачений на митниці?


Питання:У ЗЕД та актах наданих послуг до них, текст яких викладено іноземною мовою з одночасним його викладенням українською мовою, ПІБ і посаду нерезидента зазначено лише іноземною мовою (тобто не перекладено українською), або ж посаду взагалі не зазначено.


Чинне податкове законодавство визначає окремий порядок оподаткування доходів, які отримує нерезидент із джерелом їх походження з України. Зокрема, дане питання регламентується нормами Податкового кодексу України та положеннями міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.


Чинне податкове законодавство визначає окремий порядок оподаткування доходів, які отримує нерезидент із джерелом їх походження з України. Зокрема, дане питання регламентується нормами Податкового кодексу України та положеннями міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування.

Страница 1 из 8