brof banner
ВЭД

ВЭД (109)


Податківці навели понад 20 основних валютних послаблень, які почнуть діяти з 7 лютого.

Офіс великих платників податків ДФС розповідає, що НБУ затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції».


Резиденти, які здійснюють виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами постійному представництву нерезидента, не сплачують податок відповідно до пп. 141.4.6 ПКУ.


Мінекономрозвитку у листі від 25.05.2017 р. №2402-05/17433-02 зазначила, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів з обов'язковим погодженням предмету, ціни та строку дії договору, самостійно без обмежень здійснювати господарську діяльність, яку не заборонено законом, на власний ризик з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.


Податківці у новому листі надали відповіді з приводу оподаткування операцій з постачання послуг нерезидентами, зокрема, якщо надавачем таких послуг є фізособа-нерезидент.


Временная норма касательно сокращенного максимального срока для расчетов по операциям по экспорту и импорту товаров в 120 дней была отменена постановлением Правления НБУ «О внесении изменений в некоторые нормативно-правовые акты Национального банка Украины»  от 25.05.2017 г. № 41 (далее — Постановление № 41).


Отражение в учете операций по экспорту товаров имеет особенности. Эти моменты в данной статье и рассмотрит издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.


В Законі № 185 Про розрахунки у валюті зазначено, що виручка резидента за експортним договором підлягає зарахуванню на валютний рахунок в певний строк. Інакше – пеня.


ВОПРОС: Обязательно ли на внешнеэкономическом договоре должна стоять печать нерезидента и можно ли договор оформлять в электронном виде?


Експортна операція резидента може бути знята банком із контролю після зарахування іноземної валюти та гривневого еквіваленту, одержаного внаслідок обов'язкового продажу іноземної валюти, на поточні рахунки цього резидента.


НБУ указывает, что начиная с 03.01.17 г. не осуществляют контроль за соблюдением резидентами установленных законодательством сроков расчетов по операциям экспорта услуг (кроме транспортных и страховых), прав интеллектуальной собственности, авторских и смежных прав (включая случаи незавершения расчетов по указанным экспортным операциям).

Страница 1 из 8