brof banner
Юридические вопросы

Юридические вопросы (148)


Теперь можно прекратить «плодить» протоколы учредителей ООО чуть ли не на каждый договор, ежеквартально следить за чистыми активами и регулярно составлять бухгалтерские справки о чистых активах.


Податківці можуть зняти з обліку без проведення перевірки, якщо підприємство не звітує або звітує про відсутність операцій, та не має відкритих розрахункових рахунків.


У якій галузі можуть застосовуватися договори про спільну діяльність? Як працювати за таким договором та який порядок обліку?

Загальні норми

Якщо одна юрособа має трудові ресурси, а інша — оснащення для здійснення певних завдань, вони можуть об'єднатися на певний час. У цей момент і стане у пригоді договір про спільну діяльність. Такі договори, як правило, застосовують у галузі будівництва, тимчасового виробництва продукції, у сільському господарстві. Наприклад, одна сторона має право користування земельними ділянками, а інша здійснює роботи (послуги) щодо обробки цих ділянок та вирощування сільгосппродукції. Варіантів безліч, головне — знайти надійного партнера на тимчасову співпрацю.


Якою має бути процедура припинення діяльності та що повинно зробити підприємство, щоб закритися?


Юрособа на єдиному податку переїхала на нове місце діяльності. Старе місце було водночас і юридичною адресою підприємства, тобто юрадреса й адреса провадження діяльності співпадали. Нова юрадреса не внесена ні до ЄДР, ні до Реєстру платників ЄП. Як це може стати підставою для ДПІ позбавити підприємство статусу платника єдиного податку?


Через місяць, 17 червня 2018 року, набере чинності новий Закон про ТОВ та ТДВ. І, хоча у підприємств буде рік, щоб безкоштовно внести зміни до своїх статутів, пропонуємо вже зараз на прикладах переглянути ті нововведення, які доведеться вносити в свої установчі документи


Предприятие находится на территории одного района области, а одно из производственных подразделений – на территории другого района. Обслуживаются такие районы разными органами ГФС. Как ему стать на учет по неосновному месту деятельности как плательщику отдельных видов налогов, например, для уплаты НДФЛ с зарплаты наемных работников такого производственного подразделения?


Згідно з п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 р. № 462) (далі – Порядок), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом.


Податківці роз'яснили порядок виправлення помилок у повідомленні за ф. № 20-ОПП у разі допущення помилки у графах 6 –7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ»


Як зареєструвати право на нерухоме майно або його обтяження, куди для цього звертатися і які документи слід надати?

Обязательным условием возникновения прав на недвижимое имущество является их государственная регистрация в установленном порядке. Регистрации подлежит не только право собственности и другие вещные права на недвижимое имущество (например, сервитуты), но и их обременения (например, ипотека). Как зарегистрировать право на недвижимое имущество или его обременение, куда для этого обращаться и какие документы следует предоставить? – расскажет Prostopravo.

Страница 1 из 11